Новини

Головна I Новини

Зберігання зерна в полімерних рукавах: як все зробити правильно?

2022-11-14

Торік в Україні в полімерних рукавах для тимчасового зберігання зернових розміщувалося близько 6,5 млн тонн зерна. Цьогоріч через знищення внаслідок бойових дій зерносховищ цей показник збільшиться до планки мінімум у 20 млн тонн. Тож особливої актуальності набувають технології зберігання зерна: вимоги до зернових для закладки в рукава, терміни та умови зберігання.  

Відповіді на ці запитання прозвучали на онлайн-семінарі, який провела Standard Innovation Group за інформаційної підтримки Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) і Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Отже, при роботі з технологією зберігання зернових слід зважати на три ключові фактори: площадка для розташування, логістика, третій – оператор завантажувача.

Основні принципи зберігання зернових у полімерних рукавах

Чим вища температура навколишнього середовища і чим вища вологість зерна, тим менше агропродукцію можна зберігати в рукаві.

Найважливіші параметри рукава – це міцність на розрив і подовження при розриві; товщина рукава не є визначальним показником його якості.

зберігання зерна в полімерних рукавах: як все зробити правильно?

Площадка під рукава має бути максимально тверда, рівна, розташована далеко від дерев, кущів чи стовпів, навколо не має бути жодного каміння, гілок, ям, стерні тощо.

Чим рівніше закладені рукави, тим менше шансів у складках заводитися гризунам.

Ключове завдання процесу – організація логістики зерна до завантажувача. У випадку, якщо очікування на підхід до бункера-перевантажувача довше, ніж вивантаження бункера, високої продуктивності досягнути не вдасться.

Важливим є і фактор оператора: він має розуміти всі аспекти технології та відповідати за рукава після закладки. Операторів має бути двоє, вони повинні бути взаємозамінні.

Як захистити рукави?

Необхідно дотримуватися «гігієни території» та проводити планові огляди рукавів (бажано раз на три дні).

А також використовувати для захисту силосних плівок і рукавів від птахів спеціальні захисні сітки й відлякувачі птахів.

Як контролювати процес зберігання?

Шляхом відбору проб зерна. Основне – системне відстежування температури та вологості.