Новини

Головна I Новини

За майже 5 місяців роботи Державного аграрного реєстру в системі зареєструвалися понад 90 000 аграріїв, близько 32000 — отримали допомогу

2023-01-12

У серпні 2022 року, у розпал неспровокованої російської агресії проти України,  Міністерство аграрної політики та продовольства України запустило Державний аграрний реєстр. Його головна мета — прозоре та ефективне залучення й розподіл усіх видів підтримки для українських агровиробників. За менше ніж 5 місяців ДАР став чи не головною діджитал платформою для українських аграріїв.

За цей час на платформі зареєструвалися понад 90 000 користувачів. Найбільша кількість — 73% зареєстрованих — є селянами-одноосібниками. 27% — це ФОПи та юридичні особи.

Також майже 32 000 агровиробників, які обробляють від 1 до 120 гектарів або утримують від 3 до 100 корів, отримали допомогу в рамках програми підтримки малих агровиробників, що фінансувалась коштом ЄС та держбюджету. 

Усього до виплати в рамках цієї програми було затверджено 1,645 млрд грн: 1,316 млрд грн за напрямом "субсидія на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення" і 329 млн грн — за напрямом "дотація на ВРХ (корів) усіх напрямів продуктивності". 

Крім того, через платформу ДАР було розподілено 31 000 рукавів для тимчасового зберігання зерна в рамках програми міжнародної гуманітарної допомоги Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

“За час роботи ДАР відбулося чимало оновлень, ми неодноразово розширювали функціонал та інструментарій платформи. За три місяці через ДАР Мінагрополітики розподілило понад 1,6 млрд грн прямої бюджетної підтримки від ЄС, реалізувало масштабні гуманітарні програми спільно з ФАО. Закликаю аграріїв, які ще не користуються ДАР, зареєструватися на платформі, аби вчасно дізнаватися про нові програми підтримки”,- зазначив Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик

Як реєструватися і користуватися ДАР – у покроковій інструкції.

Довідково:

Державний аграрний реєстр (ДАР) – це автоматизована електронна система, створена Мінагрополітики за технічної допомоги Світового Банку, коштами Європейського Союзу для ефективного і прозорого розподілу та адміністрування усіх видів підтримки для українських аграріїв, що надаються в межах державних програм, у вигляді грантів від міжнародних партнерів, а також будь-яких інших видів технічної допомоги.

Доступ до ДАР: www.dar.gov.ua