Пряма допомога українським фермерам та агровиробникам на відстані кількох кліків
не було так просто
ДАР — це прозорі та зрозумілі правила гри
Єдині правила отримання державної та міжнародної допомоги для усіх аграріїв
Податися на будь-яку програму можна, не виходячи з дому чи офісу
Рух заявки на підтримку можна відстежувати в режимі реального часу
Дані автоматично підтягуються із Державного земельного кадастру, Державного реєстру речових прав, ЄДР, Єдиного державного реєстру тварин
Доступ до даних мають лише Адміністратор ДАРУ або організації, що надають підтримку через ДАР, у тому випадку, якщо користувач має намір так підтримку отримати
Ще ніколи отримати підтримку не було так просто
ЗареєструватисяДАР доступний для всіх аграріїв України незалежно від розміру господарства чи напряму діяльності
Я маю особисте селянське господарство. Чи можу я зареєструватись у ДАР і подати заявку на підтримку?
Так, Ви можете зареєструватись у ДАР як фізична особа. Однак, майте на увазі, що не усі програми підтримки доступні для фізичних осіб.
Як мені зареєструвати компанію чи ФОП?
Залежно від ваших цілей та обсягів бізнесу Ви можете зареєструвати свій бізнес як фізична особа-підприємець, фермерське господарство без статусу юридичної особи (сімейне фермерське господарство), фермерське господарство зі статусом юридичної особи, товариство з обмеженою відповідальністю тощо.
Документи для державної реєстрації можуть подаватися державному реєстратору (виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, Київська та Севастопольська міські, районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації, нотаріуси) у паперовій (особисто або поштовим відправленням) або електронній формі. Подати документи в електронній формі та зареєструвати юридичну особу онлайн можна через Онлайн будинок юстиції та Портал "Дія". Документи, що подаються для державної реєстрації, повинні відповідати вимогам, визначеним статтею 15 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».
Детальніша інформація про Порядок реєстрації міститься за посиланням
Які дані я маю вказати у ДАР під час реєстрації?
Частину даних, зокрема, Ваші прізвище, ім'я, по батькові та податковий номер (ЄДРПОУ або ІПН), ДАР отримує автоматично шляхом електронної взаємодії з державних баз даних, реєстрів та/або кадастрів. Ви маєте самостійно вказати й верифікувати актуальні номер мобільного телефону та електронну адресу (e-mail). Інформація з ЄДР, Державного земельного кадастру, Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру тварин підвантажиться до Вашого особистого електронного кабінету автоматично після завершення реєстрації.
Я побачив у своєму кабінеті у ДАР помилку у відомостях щодо моїх земельних ділянок або тварин. Що мені робити?
ДАР містить інформацію про земельні ділянки або тварин, отримані шляхом інформаційної взаємодії з Державним земельним кадастром, Державним реєстром речових прав на нерухоме майно та Єдиним державним реєстром тварин. Обмін даними відбувається з використанням податкового номера користувача як унікального ідентифікатора. Для виправлення помилок у відомостях про земельні ділянки або тварин необхідно звертатись до адміністраторів відповідних реєстрів. За посиланням ви можете знайти інформацію про виправлення помилок в Державному земельному кадастрі. Також за цим посиланням можна ознайомитися, як виправити неточності у Державному реєстрі речових прав. Після виправлення обов'язково перевірте оновлені дані в ДАР.
Чи можу я податися на програму підтримки, якщо інформація про мої ділянки або тварин неповна?
При наданні підтримки через ДАР коштом державного бюджету враховуються лише ділянки, які зареєстровані у Державному земельному кадастрі (ДЗК) та права на які зареєстровані у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (ДРРП), а також тварини, які пройшли процедуру ідентифікації та реєстрації згідно з вимогами чинного законодавства. Детальніше про Порядок реєстрації земельної ділянки у ДЗК за посиланням. Детальніше про Порядок реєстрації речових прав на нерухоме майно у ДРРП за посиланням. Детальніше про процес ідентифікації та реєстрації тварин за посиланням.
У мене немає кваліфікованого електронного підпису. Де я можу його отримати?
Зверніться до будь-якого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг (ось перелік). Зокрема КЕП можна отримати в Інформаційно-довідковому департаменті Державної податкової служби, Міністерстві внутрішніх справ України або онлайн – на порталі Дія, Приват 24 або Вчасно КЕП.
Чи можу я користуватися ДАР з мобільного телефону?
Так, ви можете користуватися ДАР з мобільного телефону, що працює на базі операційних систем Apple або Android. Для подання заявки на підтримку з телефону вам потрібно буде зберегти у телефоні файл кваліфікованого електронного підпису.
Хто матиме доступ до моїх даних в ДАР?
Крім вас, до даних вашого електронного кабінету у ДАР доступ має Адміністратор ДАР в особі Міністерства аграрної політики та продовольства України, а також треті сторони, яким Ви надали згоду на доступ до Ваших даних, наприклад, організація, що впроваджує програму підтримки, на яку Ви подали заявку.
Хто приймає рішення про надання підтримки через ДАР?
Рішення про надання підтримки через ДАР приймає організація, відповідальна за впровадження конкретної програми підтримки. Радимо уважно вивчати Порядки розподілу підтримки перед поданням заявки у ДАР.
Я маю проблеми з реєстрацією або роботою в моєму кабінету у ДАР. До кого звертатись?
З питань інформаційної та технічної підтримки користувачів ДАР ви можете звернутись до контакт-центру ДАР: 044 339 92 15, 044 224 59 33, support@dar.gov.ua, месенджер сторінки ДАР у мережі Facebook. Консультації з правових питань надають центри Безоплатної правової допомоги https://legalaid.gov.ua/.